Rännaku muljed

Natuke ka meie endi tegemistest.
Käisime nimelt kogu oma kollektiiviga Brandon Bays`i juhendatud Rännaku seminaril, mis toimus maikuus Tallinnas.
Nüüd on seminaril kogetu saanud settida. :-)
Merike:
Minu jaoks jäid pinnale muljed ja mõtted päris mitmest aspektist
- Läbi elus kulgevate sünkroonsuste hakkan üha enam usaldama protsessi. Et minu juurde tulevad just need asjad, mis peavad tulema. Aasta algul olin ma küll kuulnud, et Rännaku meetodi looja Brandon Bays on tulemas Eestisse, aga ma arvasin, et ma ei lähe sellele seminarile. Sest mul on hetkel pooleli pikemaajaline enesearendamine Holistilise Teraapia Instituudis ja korraga tahaks keskenduda ühele asjale. Siis aga tuli läbi ühise tuttava ühel päeval minu postkasti meil Rännaku-seminari korraldajalt Joonaselt, kus ta palus mind appi ja kutsus tutvustavale õhtule. Mõtlesin, et üks lühike õhtu ja võimalus näha maailmaklassi koolitajat – miks mitte... ja ma olin sellest õhtust lummatud. Lõpuks maandusime Rännaku seminarile kogu oma neljaliikmelise meeskonnaga.
- Oleme organisatsioone arendades ikka ja jälle kohanud probleemi, kus juht püüab erinevate vahenditega oma inimesi motiveerida, aga pärast on sunnitud leige vastuvõtu tõttu ise ka pettuma. Pärast Rännaku seminari mõtlesin, et ma olen tegelikult väga uhke meie organisatsiooni motivatsioonisüsteemi üle – kus kindlate ühiselt kokku lepitud kriteeriumite alusel koguneb meil preemiafond ja seejärel me ühiselt otsustame, kuidas selle ühisele tegevusele kulutame. Ja meie valisime ühehäälselt selleks hetkeks kogunenud summa eest minna koos ennast arendama. Brandoni seminaril viskasime omavahel nalja, et sellised on siis meie firma „suvepäevad“. Mulle tundub, et see ühine kogemus, ühine teadmine, ühine infoväli ühendab meid veelgi tugevamalt ja aitab igaüht tema arengus palju edasi.
- Professionaalina ei väsi ma imetlemast Brandon Baysi süsteemi ja seda, et tõepoolest see on võimalik – kui korraga on ruumis u 250 inimest, et on võimalik minna sedavõrd sügavale. Varem oli mul uskumus, et massidega saab teha ainult pinnapealseid ja showlikke asju, mis ei ole pikaajalised või eriti isiklikud. Selle asja võimalikkus oli tõeline ahhaa-elamus. Eriti meeldis mulle see, et Rännaku-koolitus annab inimesele õnge, mitte kala, st lisaks koha peal kogetule saime kaasa konkreetsed tegevusjuhised ja tehnika, kuidas selle sama protsessiga jätkata, jätkata, jätkata...
- Ja sügav isiklik kogemus. Mul on siiani meeles see haavatav, õrn, „nahatu“ tunne pärast esimest sügavamat Rännakut, kui ma teadsin, et toimunud on midagi erilist ja sellest tundest piisas. Samas see ise pusimine, abitus ja ahhaa-elamused, sügav liigutatus ja koorikute mahakoorumine, siirus ja südame avanemine protsessis. Ja tuge annab teadmine, et sellega saan nüüd iga päev edasi minna.
Iris:
Minu jaoks oli Brandon Bays'i seminar taas kinnitus selle kohta, et kõik algab iseendast.
Brandoni meetod tõesti toimib - lausa uskumatu, millised vanad emotsioonid rännakutöö käigus välja tulid.
Arvasin, et olen nendega juba ammu toime tulnud, kuid keha mälus on järelikult paljutki veel peidus. Järgmise sammuna tunnetasin tõeliselt, et kõikidele küsimustele on vastused tegelikult iseenda sees olemas.
Igapäevatoimetuste vahepeal meenutan aeg-ajalt uuesti seda lendamise ja vabanemise tunnet, mis seminaripäevadel mind valdas.
See tunne aitab nüüd jälgida end justkui kõrvalt ja teadvustada toimuvat, üldse märgata asju uues valguses.
Kadri:
Minu jaoks oli „ahhaa”-elamus sügav äratundmine, et kõik emotsioonid – ka negatiivsed, mida seni olin pidanud segavaks ja energiat võtvaks” kaaslaseks”, on värav sügavale minu enda sisemusse - kõige sügavamasse vaikusesse ja rahusse…
Kuid ainult siis, kui ma loobun võitlusest nö negatiivsete emotsioonide vastu ja aktsepteerin neid sellistena nagu nad on, aktsepteerides ka ennast nende kogemise ajal täielikult. Nii võimsa tööriista kogemine täidab sügava tänuga.
Meil oli võimalus osaleda sel seminaril kogu kollektiiviga, ja minu jaoks on tõeline kingitus näha, kuidas (lisaks minu enda avardumisele) ka kolleegid aina ilusamaks ja avatumaks muutuvad. Nüüd ma mõistan paremini ka seda fenomeni, mida ma nii palju kordi ise meie koolitusel assisteerides kõrvalt olen näinud, kui kollektiiv lahkub õnnestunud koolituselt silmade särades
ja üksteist tunnustades.

Rännaku meetodist saab lähemalt lugeda siit: https://www.rannak.ee/rannaku-meetod/